Prianím každej ženy je zobudiť sa každé ráno krásne nalíčená, upravená.
Každá jedna z nás sa rada vidí v zrkadle neustále pekne upravená.
Ako to dosiahnuť?
Veľmi jednoducho, formou permanentného make-upu.
Kozmetická procedúra, počas ktorej sa do 2. a 3. vrstvy pokožky vpravia mikropigmenty (prírodné farbivá) špeciálnym tetovacím prístrojom so sterilnou ihlou.
Cieľom permanentného make-up alebo mikropigmentácie je dosiahnuť zvýraznenie krásy očí a pier alebo korektúra rôznych drobných kozmetických nedostatkov.
Pôsobí prirodzenejšie a jemnejšie, ako permanentný make up, nealergizuje a je takmer bezbolestná. Mikropigmentáciou sa upravujú: obočie, očné linky a ústa.
Trvácnosť make-upu je individuálna, závisí od veku (u mladších odchádza skôr, než u žien v zrelšom veku), organizmu (ovlyvňuje imunita, hormonálne vplyvy, vnútorná infekcia a pod.), od typu pokožky, zdravotného stavu, hĺbky vpichu, techniky prevedenia, od toho či je make-up robený prvýkrat, prípadne či už klientka make-up mala aplikovaný (hlavne do hlbších vrstiev pokožky). Vo všeobecnosti cca. 1 a pol až 3 roky, následne vpravené pigmenty blednú a je potrebné opätovné pretetovanie resp. oživenie.
Oprava permanentneho make-upu je možná, avšak len do určitej miery. Pretetovanie predošlého make-upu nie je jednoduché - jedná sa o zásah do pokožky, pri ktorom sú do nej vpravované pigmenty. Pri pretetovaní možno použiť aj pigment telovej farby, avšak, tento pigment má pri určitom laserovom zákroku, pre ktorý sa môže žena v budúcnosti royhodnúť, tendenciu sčernieť, s čím je potrebné klientku oboznámiť.
Prevažne ženy po 30-ke a staršie ženy, ktoré majú jasnú predstavu o tom, ako chcú vyzerať: krajšie a mladistvejsie.
Majú záujem o skorigovanie nedostatkov a prípadnej asymetrie tváre, potrebu minimálnej starostlivosti a úravy zovňajška, túžia zvýrazniť určitú časť tváre, resp. podčiarknuť ich prirodzenú krásu a pod.
Dôležité je, aby klientka po zákroku dodržiavala určité odporučania. Dôležitý je najmä prvý mesiac po zákroku, počas ktorého dochádza k regenerácii pokožky. V tomto období je dobré natierať tetované miesto čistou vazelínou alebo B-pantenolom podľa potreby.
Počas tohoto obdobia je potrebné tetované miesto chrániť pred priamym slnkom, vyhýbať sa soláriu, nenavštevovať sauny, bazény, more, rovnako nepoužívať make-up, a to až do úplného zahojenia. Prípadné chrastičky, ktoré sa môžu vytvoriť, určite neodlupujte.
Aj po zahojení nezabúdajte používať krémy s vysokým ochranným faktorom, kedže slnečné žiarenie sa môže veľmi ľahko pričiniť o vznik neželaných farebných odlišnosťí v aplikovanej oblasti.
Hlavnou výhodou čiarkovaného obočia je jeho prirodzený vzhľad. Nemusíte sa báť, že bude vyzerať násilne ako sa to často stáva pri klasických výplňových tetovaniach. Tvar obočia profesionálne upraví – doplní chýbajúce chĺpky, časti obočia – vtedy, ak zákazníčke chýba polovica obočia, dotiahne ho až do konca, či zmení a zkoriguje jeho tvar, aby bol dokonalý ku kontúre tváre a celkovému looku.
Ak patríte k ženám, ktoré majú radi husté riasy a prirodzene zvýraznené oči, vyskúšajte očné linky. Pri mikropigmentácii však zabudnite na hrubé a zdvihnuté na konci oka - Kleopatrine linky. Opäť vyhráva prirodzenosť! Horná a spodná očná linka sa mikropigmentáciou prevádza výlučne medzi vlastné riasy, čo váš pohľad rozžiari a zvýrazní. Riasy budú vyzerať hustejšie a do popredia sa dostane samotný tvar oka. Stačí už len použiť dobrú maskaru a ste prirodzená a upravená zároveň. Takéto linky sú veľmi vďačné aj vtedy, keď máte riasy veľmi riedke, alebo sa vám ceruzka pod opuchnutými, či ovisnutými viečkami rozmazáva.
pri ktorej sa používa hneď niekoľko farebných odtieňov. Minimálne však 3, tmavší odtieň na kontúru, o niečo svetlejší na výplň a na rozjasnenie pier svetlý do stredu. To ústa rozjasní, pery vyzerajú plnšie a objemnejšie. Navyše zabraňuje roztečeniu rúžu do vrások okolo úst. Mikropigmentáciou sa nádherne upraví veľkosť pier, ich tvar a samozrejme farba - od jemne ružovej, ktorá je populárna pre dámy, ktoré chcú naturálny look až po sýtejsie odtiene červenej. Prevádza sa jemnou ihlou pod lokálnym anestetikom, čím sa zákrok stáva takmer bezbolestným.